O mnie

Od dekady mieszkam na jednej z kujawskich wsi, ale urodziłem się i przez 26 lat mieszkałem w Bydgoszczy. Stary nie jestem, choć na głowie widać już garść siwych włosów.

Jako młody chłopak przez kilka lat trenowałem boks w bydgoskim Zawiszy. Stoczyłem kilkadziesiąt walk, ale ominęły mnie większe sukcesy. W 2006 roku napisałem pierwszy tekst o szermierce na pięści, który ukazał się na łamach Boxing.pl. Wortal ten miałem przyjemność redagować przez okres trzech lat. W tym samym czasie prowadziłem także oficjalną stronę Agnieszki Rylik. W późniejszym okresie współtworzyłem jeszcze kilka serwisów internetowych o tej tematyce. Obecnie pomagam prowadzić mały klub bokserski. Nie trudno zauważyć, że moje życie w dużym stopniu kręci się wokół pięściarstwa, sportu który bez wątpienia miał na mnie duży wpływ.

Z tego też powodu na Lewym Prostym poczytasz właśnie o boksie, głównie o tym w zawodowej odmianie. Staram się pisać tak by nie nudzić, by każdy zrozumiał co mam na myśli. Mam nadzieję, że tyle wystarczy byś zaglądał tu regularnie.

Pozdrawiam
Marek Rugowski