Andrzej Sołdra, mój bohater

Za nami kolejna gala Polsat Boxing Night. Największym wygranym tego wydarzenia jest oczywiście Artur Szpilka i Maciej Sulęcki, jednak dla mnie bohaterem wczorajszego wieczoru jest Andrzej Sołdra. Skromny chłopak z Nowego Sącza, który pokazał Dawidowi Kosteckiemu że nie warto go lekceważyć.

O przebiegu samej walki nie będę się rozpisywać, można o niej przeczytać w każdym serwisie bokserskim. Chciałbym wyrazić jedynie swoje uznanie dla postawy Andrzeja. Sołdra nie tylko sprawił sporą niespodziankę ucierając nosa faworyzowanemu i pewnemu siebie „Cyganowi”, ale pokazał także że potrafi boksować, ma wielkie serce do walki i co najważniejsze, potrafi podnieść się po kryzysie jaki niewątpliwie podczas tego pojedynku przeżywał.

Wraz z Kosteckim dał najlepszą walkę sobotniego wieczoru i mimo, że po wygranej nie zyska tyle co Szpilka, czy Sulęcki, w moim odczuciu ma prawo czuć się bohaterem wczorajszej edycji Polsat Boxing Night. Głównie przez to, że po porażce z Feigenbutzem mało kto na niego stawiał, ale także przez swoją postawę poza ringiem. Dawid jak zwykle robił show, co nie każdy lubi, natomiast Andrzej był cichy stonowany, nie podkręcał atmosfery w stylu swojego rywala.

Okazało się, że pod okiem Piotra Wilczewskiego przygotował się należycie nie tylko pod względem fizycznym, ale także mentalnym. Nie przestraszył się Kosteckiego, ani jego gadania, tylko wszedł do ringu by zrobić swoje. I zrobił. Tak, że publiczność oklaskiwała go na stojąco.

Mam nadzieję, że Sołdra w swoich kolejnych walkach przyniesie kibicom tyle samo emocji i poniżej zaprezentowanego wczoraj poziomu przez długi czas nie zejdzie. Czego życzę jemu oraz wszystkim jego sympatykom, których od dzisiaj ma zapewne dużo więcej. Jeśli i Wam do gustu przypadła postawa Andrzeja, zachęcam do polubienia jego profilu na Facebooku.

Fot. tvsudecka.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s