Skąd czerpać informacje o boksie?

Pytanie zawarte w tytule starym kibicom boksu może wydać się zabawne. Ale co z osobami, które dopiero złapały pięściarskiego bakcyla i chcieliby na bieżąco śledzić wydarzenia na światowych ringach? Takim osobom należy podpowiedzieć które serwisy internetowe odwiedzać, aby nic nie uszło ich uwadze.

Polska
Zacznę od naszego podwórka. Jest kilka wiodących wortali, które warto odwiedzić. Z czasem każdy znajdzie ten jedyny, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Bowiem, mimo że każdy traktuje o tym samym, to każdy redagowany jest w nieco inny sposób. Pierwsza strona to najstarszy polski serwis o boksie. Mowa o Boxing.pl na którym stawiałem pierwsze „dziennikarskie” kroki. Znajdziecie tam także największe forum bokserskie w Polsce. Kolejna strona to Bokser.org, w tej chwili jeden z dwóch najbardziej popularnych wortali pięściarskich nad Wisłą. Drugi z nich to RingPolska.pl redagowany pod skrzydłami grupy Sferis Knockout Promotions. Następna strona to BoxingNews.pl, jeśli się nie mylę z najkrótszym stażem w całej stawce. Na koniec PolskiBoks.pl. Jest to serwis z długą tradycją skupiający się na boksie olimpijskim. Raz w miesiącu ukazuje się Ring Bulletin, na który także warto poświęcić trochę czasu.

Świat
Jeśli chodzi o zagraniczne wortale niewątpliwie należy zacząć od BoxRec.com, rewelacyjnej strony na której znaleźć można m.in. bilans walk każdego zawodowca na świecie. Drugiej takiej skarbnicy wiedzy nie ma nigdzie indziej. Co ciekawe, w prawym górnym rogu można wybrać język polski. Najwięcej wiadomości w angielskiej wersji językowej można znaleźć na FightNews.com, BoxingScene.com, EastSideBoxing.com, czy w serwisie telewizji ESPN. W przypadku kiedy ktoś nie lubi po kolei wchodzić na każdą ze stron, idealnym rozwiązaniem jest wortal NewsNow.co.uk, gdzie znaleźć można najświeższe informacje z najlepszych anglojęzycznych serwisów internetowych. Wszystko w jednym miejscu, na bieżąco aktualizowane.

Organizacje
Gdy ktoś lubi poszperać nieco bardziej, warto odwiedzić strony najważniejszych organizacji bokserskich, gdzie podejrzeć można np. aktualnych czempionów oraz rankingi. Wpadnijcie więc czasem do serwisów federacji World Boxing Council, World Boxing Association, International Boxing Federation, World Boxing Organization, czy European Boxing Union. W przypadku boksu olimpijskiego należy zacząć od strony najważniejszej organizacji AIBA, podległej jej EUBC i zakończyć na serwisie Polskiego Związku Bokserskiego. Lub odwrotnie. Zapewne wielu z Was śledzi także poczynania polskiej drużyny w lidze World Series of Boxing. Wówczas nie powinno zapomnieć się o wortalu Hussars Poland.

Pięściarze
Linki które podałem w zupełności wystarczą, aby być na bieżąco we wszystkich aspektach związanych zarówno z boksem zawodowym, jak i olimpijskim. Na dokładkę można wpaść do serwisów ulubionych zawodników. W Polsce na stronę Grześka Proksy, Tomka Adamka, Mateusza Masternaka, czy Andrzeja Fonfary. Za granicą na wortal Floyda Mayweathera Jr, Manny’ego Pacquiao, Gienadija Gołowkina, Amira Khana, czy braci Kliczko.

To co przedstawiłem na początek w zupełności wystarczy, by poszerzać swoją wiedzę na temat boksu. Chciałem dodać jeszcze linki do stron największych polskich grup zawodowych, ale te możecie znaleźć na stronie głównej mojego bloga. W przypadku liczących się grup w Europie i Stanach Zjednoczonych temat chwilowo odpuszczę. O najlepszych stajniach pięściarskich na globie napiszę kiedyś w osobnym tekście. A póki co wchodźcie na strony, śledźcie poczynania na krajowych i światowych ringach. Oglądajcie walki w telewizji i materiały wideo w Internecie. To wszystko ułatwi Wam poznawanie boksu, zrozumienie go. A to najlepsza droga do tego, by ze zwykłego kibica stać się wytrawnym koneserem szermierki na pięści.

Jedna myśl w temacie “Skąd czerpać informacje o boksie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s