Kiepski pomysł

Trzy dni po pierwszym kwietnia dotarła do nas informacja, która powinna być prima aprilisowym żartem, lecz niestety nim nie jest. Tomasz Adamek będzie kandydować do Parlamentu Europejskiego z list Solidarnej Polski. Myślę, że to kiepski pomysł. Jest kilka powodów dla których tak uważam. Oto najważniejsze z nich.

Moim zdaniem „Góral” nie jest w stanie wnieść nic znaczącego do europarlamentu. Byłaby to postać na wzór maszynki do wciskania guzików. Tomek nie ma przecież jakiegokolwiek doświadczenia politycznego. Tak naprawdę mamy zerowe pojęcie o jego możliwościach w tym zakresie. A należy nadmienić, że już nie jeden się na polityce przejechał, jak choćby Krzysztof Hołowczyc. Pamiętajmy że to Bruksela, a nie sejmik województwa, czy rada powiatu. To polityka z górnej półki, gdzie decyduje się o losie całej Unii Europejskiej. Siłą rzeczy powinni tam trafiać ludzie, którzy posiadają spore doświadczenie polityczne i potrafią stanowczo zaakcentować polski głos w różnych sprawach. Nie sądzę, by Adamek sprostał chociaż w małym stopniu takiemu zadaniu. To przecież prosty facet, który całe życie zajmował się boksem. Co taka osoba może zaoferować wyborcom poza nazwiskiem? Moim zdaniem kompletnie nic.

Kolejna sprawa to oderwanie od polskiej rzeczywistości. Tomek ostatnie lata spędził w Stanach Zjednoczonych, tocząc spokojne, ułożone, dość zamożne życie. Nie ma pojęcia co obecnie boli przeciętnego Polaka, jakie są jego problemy. Nie jest to na pewno walka o prawa nienarodzonych dzieci, których Adamek chciałby bronić. Przeciętny mieszkaniec kraju nad Wisłą martwi się bezrobociem, niskimi wynagrodzeniami, wysokimi podatkami, spłatą kredytu hipotecznego, kolejkami w służbie zdrowia, czy brakiem opieki socjalnej. Nienarodzone dzieci są na szarym końcu listy. No, chyba że ktoś nie posiada żadnych z wyżej wymienionych zmartwień. Może wówczas argumenty „Górala” przypadną mu do gustu. Do mnie nie przemawiają.

Odbieram start Tomka w wyborach jako próbę ułożenia sobie życia na sportowej emeryturze. I nie myślę tu o tym, że nasz mistrz chce zostać politykiem, takim z krwi i kości. Uważam, że znalazł sobie możliwość regularnych wpływów na konto. Raz po raz poleci sobie z New Jersey do Brukseli, wciśnie guzik i wszystko będzie cacy. Swoją drogą, to też była by chora sytuacja, gość który na stałe mieszka w USA miałby być współodpowiedzialny za losy kraju należącego do Unii Europejskiej? Coś tu nie gra. No chyba, że wraz z rodziną powróci na stałe do Polski? Być może moja opinia wyda się niektórym krzywdząca dla Adamka, jednak znając jego zamiłowanie do pieniędzy i brak czegoś więcej w planie działania, niż walka z aborcją, tak właśnie czuję. Oczywiście to tylko moja osobista opinia.

Być może powinienem życzyć Tomkowi powodzenia, jednak nie zrobię tego. Uważam bowiem, że Polska nie potrzebuje w Parlamencie Europejskim gwiazd sportu, tylko skutecznych polityków. Nie chcę takich europosłów, którzy mają jedynie nazwisko i nic ponadto. Pocieszam się też tym, że Solidarna Polska posiada niskie poparcie społeczne i zapewne żaden z reprezentantów tej partii nie zasiądzie w poselskiej ławie. Myśląc o planach „Górala” na przyszłość wolałbym, aby stoczył jakiś fajny pojedynek na zakończenie kariery, a na sportowej emeryturze otworzył jakiś biznes w New Jersey i cieszył się życiem. Polityka, to nie jest miejsce dla niego. To kiepski pomysł. Oczywiście to jego życie i może z nim robić co chce, ale jako kibic pięściarstwa i przede wszystkim przyszły wyborca, uważam że podjął złą decyzję i jest słabym kandydatem.

2 myśli w temacie “Kiepski pomysł

  1. Taki sam pomysł, jak pierwowzór w wydaniu (P)ostumentu (O)mamczego. Zresztą znacznie już wcześniej (S)ukinsyni (L)aickiej (D)intojry oraz (P) lewy (S)karlałej (L)ipy wpadły na to samo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s