Czy to już koniec?

W nocy z soboty na niedzielę Tomek Adamek uległ na punkty Wiaczesławowi Głazkowowi. Ukrainiec był lepszy pod każdym względem. Jego szybkość i precyzja wzięły górę nad doświadczeniem „Górala”. Młody wilk poskromił starego lisa. Przegrana w zasadzie rozwiała marzenia Polaka o kolejnej walce o pas mistrza świata. Czy to już koniec kariery Adamka?

Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w najbliższych tygodniach. Tomek na spokojnie ułoży sobie plan na przyszłość i poinformuje o nim kibiców boksu. Do wyboru Polak będzie miał kilka opcji, łącznie z zawieszeniem rękawic na kołku. Osobiście uważam, że ciekawą możliwością jest „skok na kasę” w kraju nad Wisłą.

Myślę tu o ewentualnej walce z Krzyśkiem Włodarczykiem, która raz po raz pojawia się podczas gdybania na temat przyszłości obu zawodników. Sam „Diablo” wstępnie wyraził zainteresowanie takim pojedynkiem. Można zaryzykować stwierdzenie, że jeśli kasa będzie się zgadzać, obaj spotkają się w ringu. Tyle, że z tą kasą może być różnie.

Oboje na pewno będą chcieli porządnie zarobić. Potrzebny jest więc spory budżet na galę. Trzeba więc liczyć, iż jedna z telewizji wyłoży większość kasy, tak by widowisko mogło się odbyć. O samo zainteresowanie ze strony kibiców organizatorzy raczej nie powinni się martwić. Na naszym podwórku walka Adamek – Włodarczyk powinna się świetnie sprzedać.

W przypadku braku decyzji o zakończeniu kariery, „Góral” ma też opcję stoczenia kilku pojedynków w Stanach Zjednoczonych. Pytanie tylko z kim Adamek mógłby zawalczyć, przy okazji mogąc zarobić trochę grosza? W moim przekonaniu za żadną walkę na rynku amerykańskim nie byłby w stanie dostać więcej, niż za ewentualne starcie z Włodarczykiem.

Dlatego też chciałbym usłyszeć, że Tomek nie kończy kariery, że ostatni raz chce zaprezentować się w ringu stając na przeciwko „Diablo”. Jak dla mnie, bez względu na wynik, byłaby to najciekawsza opcja na pożegnanie się z kibicami. Liczę więc, że za jakieś pół roku będzie mi dane obejrzeć ich konfrontacje.

Jedna myśl w temacie “Czy to już koniec?

 1. Cóż. Problemem Adamka nie jest to co ma zrobić a co się od niego wymaga.
  Pytanie czy to już koniec każdy normalny zadał sobie dużo wcześniej. To Pl kibice wpatrzeni w osobę Górala powodowali ciągłe pytania czy wróci Adamek sprzed walki z Vitem. Cóż. Jako osoba komentująca na w różnorakich miejscach boks mogę powiedzieć tylko tyle że wiara iż Adamek po 3 latach i solidnym laniu i 2 nieudanych latach wróci nagle wspanialszy niż kiedykolwiek była co najmniej tak szalona jak teksty żula o time machine w znanym fajnym filmie z Willem Smithem.
  Co zostało Adamkowi?
  Nie wiem. Niech sam zdecyduje o swoim losie. Nie ma co ukrywać że jak dla większości ludzi pieniądze są dla niego wartością najwyższą. Sam jednak musi sobie odpowiedzieć (Autor też) czy walka z K. Włodarczykiem nie skończyłaby się tragicznym końcem…
  I niesmakiem znanym z występów innego Pl pięściarza który nie umiał powiedzieć sobie dość.
  Pominę kwestię szczegółowych opisów walki z Głazkowem na rzecz tego co autor stara się przedstawić jako „fajne” bądź „dobre” rozwiązanie dla górala
  Nie było by nic gorszego jak postąpić jak jego poprzednik który dał wybić się na nazwisku tylko dobremu pięściarzowi w nowej wadze.
  Mam nadzieję że Adamek (choć nigdy go sympatią nie dażyłem) nie podąży tą drogą.
  Jeśli miałbym być szczery walczyłbym na jego miejscu by zakończyć karierę na najwyższej możliwej pozycji. Walki w Pl? Owszem ale raczej nie z Krzyśkiem.
  Nie wyobrażam sobie zawodu jaki sprawiłby swoim wielkim fanom przegrywając przed czasem.
  Czasami trzeba spojrzeć w górę i realnie zdać sobie sprawę że to end of the story.
  W Hw Adamek nieświadomie czy świadomie do tego momentu dążył od samego początku. Każdy zorientowany nie był olbrzymie zaskoczony tym co się w sobotę stało bo to działo się już od walki choćby z Chambersem jak nie wcześniej.
  Życzę Tomkowi sensownego wyboru, prędzej Szpulki niż Lrzysia ale mam nadzieję że za x lat nie będziemy oglądać walki Wawrzyk vs Adamek i zastanawiać się kto ją wygra…
  O zgrozo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s